Szkoły i Przedszkola

Ławki, krzesła, poręcze, włączniki świateł, przyrządy sportowe czy nawet zabawki to elementy w szkołach i przedszkolach, o których czystość należy wyjątkowo dbać, aby pozostawały bezpieczne dla zdrowia dzieci, młodzieży i całego personelu.

Prawidłowa dezynfekcja i stosowanie się do procedur bezpieczeństwa wprowadzonych przez WHO podczas epidemii to podstawowe czynności, które pomagają zmniejszyć liczbę drobnoustrojów, czyli maksymalnie zminimalizować szansę zakażeniem się wirusami, m.in. COVID-19.

Odpowiednio dobrana dezynfekcja jest bezpieczna dla zdrowia oraz nie zmniejsza odporności dzieci i dorosłych.

Produkty Barbicide nie mają brzydkiego i alkoholowego zapachu, jak wiele innych preparatów na rynku, co jest szczególnie ważne w przypadku częstej dezynfekcji w zamkniętych pomieszczeniach takich jak klasy, sale sportowe, korytarze, szatnie i stołówki. Jednocześnie są bardzo wydajne i skuteczne.

Należy pamiętać, że niezależnie od wybranego produktu, nie zadziała on natychmiastowo. Każdy produkt Barbicide ma na opakowaniu informację, po jakim czasie od spryskania, nawilżenia lub umycia zaczyna działać. Przykładowo, jeśli czas działania wynosi 3 minuty, konieczne jest pozostawienie mokrej powierzchni przez taki czas, aby dać produktowi możliwość „zrobienia swojego”.

Dezynfekcja musi być zarejestrowana z przeznaczeniem do profesjonalnego użytku i przebadana pod kątem bakterii, grzybów i wirusów. Bardzo ważne jest, aby korzystać z dezynfekcji zgodnie z instrukcją.