Koronawirus co to za wirus i jak go zniszczyć?

Koronawirus (coronavirus COVID-19) po raz pierwszy został zgłoszony 31 grudnia 2019 w Wuhan China.
Koronawirus przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania, czy kaszlu.

Koronawirus należy do wirusów otoczkowych, gdyż pokryty jest lipidową otoczką przypominającą koronę.  Należy do tej samej grupy wirusów otoczkowych co np. wirus grypy. Genom koronawirusa COVID-19, podobnie jak wirusa grypy, stanowi jednoniciowy RNA. Jest to wersja wirusa, która najszybciej potrafi się mutować.  Można powiedzieć, że zachowuje się jak cichy zabójca, atakuje znienacka, przybiera różne formy symptomów choroby i rozprzestrzenia się w tempie ponad przewidywalnym.

Na dzień 26 lutego 2020 nie istnieje jeszcze szczepionka ani żadne lekarstwo dla zarażonych wirusem COVID-19.

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) informuje, że pierwsza szczepionka przeciw koronawirusowi powinna być gotowa za 18 miesięcy.
Zobacz poniżej film przygotowany przez WHO na temat koronawirusa COVID-19.

Pozostaje nam tylko profilaktyka: MYCIE I DEZYNFEKCJA przede wszystkim dłoni.

Zgodnie z zaleceniem WHO do dezynfekcji dłoni należy stosować preparaty z etanolem jakim jest m.in. Barbicide Hand Disinfection.

We wszystkich miejscach powinny zostać wdrożone w trybie natychmiastowym rygorystyczne procedury dekontaminacji: MYCIE + DEZYNFEKCJA.

Salony kosmetyczne, fryzjerskie, pedicure i manicure, tatuażu, spa&wellness, kluby fitness i siłownie to miejsca o bardzo wysokim ryzyku rozprzestrzeniania się zakażeń m.in. coronavirus COVID-19.

jak skutecznie myć ręce

who logofilm informacyjny World Health Organization (WHO) na temat koronawirusa COVID-19