Koronawirus jak ochronić się przed zakażeniem?

WHO podaje, że od czasu pojawienia się COVID-19 zaobserwowano przypadki publicznej stygmatyzacji. Ludzie zaczynają ukrywać wszelkie objawy przeziębienia, aby nie zostać „wykluczonym” ze społeczeństwa.

Kosmetyczko, Fryzjerze to sygnał, że musisz również wprowadzić rygorystyczne procedury dezynfekcji w obszarze Twojej pracy i kontaktu z Klientem. Doskonale znasz przypadki, że Klient przychodzi na umówioną wizytę, pomimo, że jest chory i nie ma wyobraźni, że właśnie naraża Ciebie i kolejnych klientów na infekcje. Priorytetem dla większości Klientów salonów kosmetycznych i fryzjerskich jest niestety ich wygląd, ich samopoczucie, a nie Twoje zdrowie.

Musisz zadbać o siebie sama/sam.

Jak chronić się przed koronawirusemZASADY OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM

Myj i dezynfekuj ręce, przed i po każdym kliencie

WHO zaleca stosowanie alkoholowych preparatów do dezynfekcji skóry i rąk, a Barbicide Hand Disinfection spełnia te wymagania.

Dlaczego? Mycie rąk wodą i zwykłym mydłem, a następnie dezynfekcja metodą pocierania z użyciem preparatu na bazie alkoholu zabija wirusy, które mogą znajdować się na twoich rękach.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni i mogą zbierać wirusy. Zanieczyszczone ręce mogą przenieść wirusa do oczu, nosa lub ust i spowodować zarażenie.

Dezynfekuj powierzchnie w salonie

Wszystkie powierzchnie w salonie, z którymi miał kontakt klient koniecznie  dezynfekuj Barbicide Spray’em lub Chusteczkami.

Dlaczego? Chory Klient mógł zostawić wirusa poprzez kichnięcie lub dotyk powierzchni, z którymi miał kontakt. Szybka dezynfekcja zniszczy wirusa i nie doprowadzi do jego rozprzestrzeniania się w salonie.

Dezynfekuj narzędzia

Wszystkie narzędzia i akcesoria dezynfekuj w roztworze przygotowanym z Barbicide Koncentrat. Pamiętaj, aby były całkowicie zanurzone w płynie.

Dlaczego? Niezależnie czy narzędzia i akcesoria, które miały kontakt z klientem naruszyły czy też nie naruszyły tkanki skóry to i tak są największym zagrożeniem przeniesienia wirusa w salonie. Narzędzia będą miały bezpośredni kontakt z płynami ustrojowymi Klienta, a od tego już jeden mały krok do zarażenia Ciebie.

Zachowaj dystans społeczny

Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od siebie i każdego, kto kaszle lub kicha.

Jeśli to możliwe pracuj z maską na twarzy i rękawiczkach jednorazowych..

Dlaczego? Kiedy ktoś kaszle lub kicha, rozpyla małe kropelki płynu z nosa lub ust, które mogą zawierać wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, możesz oddychać kroplami, w tym wirusem COVID-19, jeśli osoba kaszląca ma tę chorobę.

Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności w oddychaniu, nie zwlekaj, zgłoś się natychmiast do lekarza.